Naše projekty realizujeme s podporou

IROP

MMR

VYUŽÍVÁME PODPOR ÚSTECKÉHO KRAJE

Ústecký kraj

Kobra Údlice

Czec POINT

Zelená obec, jsme zapojeni do Rema Systému, likvidace elektroodpadu

Svátek má Vendelín

Počasí dnes:

20. 10. 2018

zata

Bude oblačno až zataženo, přechodně až polojasno. Ráno a dopoledne místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Denní teploty 12 až 16°C. Noční teploty 7 až 3°C.

Jízdní řády - IDOS

Obsah

Na  jednání zastupitelstva obce  ze dne 14.2.2011  bylo rozhodnuto o podobě znaku a vlajky obce Račetice.

Byl vybrán obecní znak „návrh č.4“ a vlajka „návrh č.4/2“, jejichž výběr podpořili shodně všichni zastupitelé a pro který jste v anketě s převahou hlasovali, vám zde nyní  představujeme.

ZNAK

Černo-modře vpravo polcený štít. Vpravo zlaté břevno s červenou Znak č.4růží, podložené zlatou berlou, vlevo zlatý rak převýšený hraběcí hodnostní korunou. Černé pole se zlatým břevnem, ukazuje k pražskému biskupství, se kterým jsou spojeny nejstarší dějiny obce. Berla může být vyložena jako figura spojitelná s opatem plaského kláštera, který byl nejstarším známým vlastníkem vsi, stejně jako s pražskými biskupy, včetně sv. Vojtěcha, který je zde připomínán červenou růží. Rak je mluvícím znamením se vztahem ke jménu obce. Zlatý rak v modrém poli má oporu v tinkturách rodového erbu hrabat z Thunu, vlastníků obce více jak dvě století. Tento vztah umocňuje i hodnostní hraběcí koruna nad rakem.

VLAJKA

List tvoří dva pruhy, černý, široký čtvrtinu délky listu, a modrý. Vlajka č.4/2V černém pruhu žlutá berla, přes kterou uprostřed žlutý vodorovný pruh s červenou růží, široký třetinu šířky listu. Uprostřed listu žlutý rak převýšený hodnostní hraběcí korunou. Vlajka opakuje podobu znaku.

Všechny návrhy znaků i vlajek jsou tvořeny na základně příslušných oborových pravidel, zásad a usancí. Volba kteréhokoliv z nichje volbou dobrou.