Informace e-mailem

Novinky e-mailem

Naše projekty realizujeme s podporou

IROP

MMR

VYUŽÍVÁME PODPOR ÚSTECKÉHO KRAJE

Ústecký kraj

Partneři:

Místní akční skupina - MAS Vladař

Kobra Údlice

Czec POINT

Zelená obec, jsme zapojeni do Rema Systému, likvidace elektroodpadu

Svátek

Svátek má Šarlota, Zoe

Aktuální počasí

Počasí dnes:

27. 10. 2020

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť. Denní teploty 8 až 12°C. Noční teploty 6 až 2°C.

Jízdní řády - IDOS

Navigace

Obsah

Na této stránce najdete aktuální sdělení a události v obci Račetice a okolí. Aktulity sledujte také na facebookové skupině: https://www.facebook.com/groups/66346060887/

Stránka

Symboly obce Račetice


Pro zvětšení klikněte na obrázekVe středu 29. 06. 2011 převzal starosta obce pan Vlastislav Hofman z rukou paní Miroslavy Němcové - předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, při oficiálním a slavnostním aktu, symboly naší obce. Jedná se o již známý znak a vlajku, o kterých jsme psali již několikrát, a které jsou k vidění na našem obecním úřadě.

Tímto je užívání vlajky a znaku nezvratné a právně podložené.

Pro zvětšení klikněte na obrázekPro zvětšení klikněte na obrázekPro zvětšení klikněte na obrázek


6. 7. 2011

Výběrové řízení na post manažera


Svazek obcí Doupovské hory vyhlašuje výběrové řízení na post manažera.

Název pozice: Manažer Svazku obcí Doupovské Hory
Místo výkonu práce: Husova 153, 364 55 Valeč (kancelář), území Svazku obcí Doupovské Hory
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Délka pracovního poměru: Na dobu určitou od 1.7.2011 do 31.12.2011 s předpokladem prodloužení smlouvy
Typ smluvního vztahu: Pracovní smlouva
Datum nástupu: 1.7.2011, příp. dle dohody
Náplň práce: Management a monitoring stávajících, aktivní příprava nových dotačních projektů. Úzký kontakt se zástupci a obyvateli členských obcí, aplikace principů komunitní práce. Medializace a propagace území – koordinace vytvoření a správa obsahu webových stránek Svazku obcí Doupovské Hory. Na činnost manažera byl přiznán příspěvek z prostředků rozpočtu Karlovarského kraje – odboru regionálního rozvoje, proto je manažer povinen účastnit se metodických setkání pořádaných krajem a řídit se příslušnými pravidly pro hodnocení a poskytování příspěvků z rozpočtu Karlovarského kraje.

Lhůta pro podání přihlášky: do pondělí 27.6.2011 do 16:00 hodin, vždy rozhoduje datum doručení do podatelny MÚ Žlutice (nikoli datum podání na poštu)

Způsob podání přihlášky: osobně v podatelně Městského úřadu Žlutice nebo poštou na adresu: Městský úřad Žlutice, Velké náměstí 144, 364 52. Obálku označte textem: Výběrové řízení na místo manažera SODH
 


22. 6. 2011

Oslavy kácení májky aneb tradice jsou důležité….


V pátek 3. června 2011 se kolem 17 hodiny začali scházet lidé, kteří chtěli společně oslavit kácení májky, která zdobila naší obec celý měsíc. Samotné kácení se uskutečnilo za účasti asi 60 obyvatel, kteří se také zapojili do tradiční tomboly, jejíž výtěžek byl poukázán do školky. Poté byl vylosován výherce, který dle tradic má právo na celou májku (mladí hoši odnesou výherci májku až do domu a výherce na oplátku musí zaplatit hochům nějakým dobrým mokem). A tak i u nás se tento večer nesl v duchu tradic. Výherce májky celý strom daroval místnímu mysliveckému kroužku a ten ho využije na výrobu nějaké potřebné věci. Po celý večer se návsí nesla hudba, která bavila místní obyvatele, kteří nelenili a šli se společně pobavit. Každý měl možnost si po celý večer opéct vuřty, které zde byly k dispozici.
V tento slunečný den byl také připraven po děti skákací hrad, který byl instalován již od 14 do 18 hodin na návsi obce. Zde děti vybíjeli svou energii až do samotného závěru.
Bylo vidět, že se lidé opravdu baví, a že je důležité takovéto společné kulturní akce dělat. Rád bych také touto cestou poděkoval místním občanským sdružením, které se podíleli na přípravě a samotném průběhu celé této kulturní akce. Největší poděkování patří místním mladým hochům, kteří obětovali mnoho volného času na přípravu akce. Rád bych jmenovitě zmínil Tondu Bartoně, Frantu Rajnyše, Frantu Riegra a další. Ještě jednou díky všem.
Tato kulturní akce byla pořádána a spolufinancována obcí Račetice za podpory Ústeckého kraje.

místostarosta Jiří Vavřík


20. 6. 2011

Den dětí i u nás v Račeticích


Kliknutím na obrázek se dostanete do kompletní fotogalerieI tento rok jsme nezapomněli na Ty naše nejmenší a připravili jsme pro ně ve spolupráci s místními občanskými sdruženími „Dětský den“, který byl zasvěcen putování za pokladem. Den plný soutěží a putování za pokladem se odehrál v sobotu 4. června 2011. Slunečný den sliboval nejen krásné počasí, ale hlavně zábavu a úsměv u všech dětí. Začátek putování za pokladem byl stanoven na 3 hodinu u mateřské školky. Poté děti museli splnit tři důležité stanoviště cestou na pískovnu. Jednalo se o zdravovědu, zde děti museli poskytnout první pomoc svým rodičům, kteří v tuto chvíli byli v roli zraněných (rány a úrazy byly provedeny pouze rtěnkou), dalším stanovištěm bylo stanoviště zemědělců, kde děti museli prokázat základní znalosti o slámě, senu, ale také o důležitém nářadí, které nesmí chybět na žádném pořádném statku. Na posledním stanovišti děti střílely ze vzduchovek a po splnění těchto tří úkolů musely projít pohádkovým lesem tak, aby se dostaly zase o krok blíž k pokladu. V lese na děti čekalo několik pohádkových postav, které zpříjemnili toto putování za pokladem. Mezi pohádkovými postavami se objevil hajný Robátko, čarodějnice, vodník Brekeke, duch, víla Amálka či čert. Na konci této cesty lesem na děti čekal pirát, který obchodoval s dětmi, protože potřeboval pomoci s přitáhnutím ostrova, na kterém se nacházel jeho poklad. Za pomoc, děti obdaroval sladkou odměnou v podobě balíčku. Žádné z dětí pomoc neodmítlo ba právě naopak, a proto krve žíznící pirát byl spokojen, měl svůj poklad a děti svou odměnu. Na závěr celého putování byl pro všechny připraven táborák a občerstvení. Každý si v klidu opekl vuřty a občerstvil se. Na sklonku odpoledne se všichni pomalu vydali k domovu a cestou domů bylo slyšet, jak si děti mezi sebou vyprávějí své zážitky, kterých bylo za tento den opravdu hodně.
Tato akce proběhla za finanční podpory obce Račetice a Ústeckého kraje. Na závěr bych rád poděkoval všem, kteří se podíleli na přípravě a samotném průběhu „Dětského dne“, který vyvolal úsměv u všech dětí. Ještě jednou veliké „díky“.
 
místostarosta Jiří Vavřík
 

20. 6. 2011

Geometrický plán pro rozdělení pozemků za účelem prodeje


31. 5. 2011

Další tradice… vítání nových občánků Račetic


Pro zvětšení klikněte na obrázekV sobotu 21. května 2011 od 14.00 hodin proběhlo vítání nových občánků obce Račetic. Celý slavnostní akt se uskutečnil v Třívrstevnatém kostele v Račeticích, kam bylo pozváno 14 nových občánků obce se svými nejbližšími. Kolem 14 hodiny se začali pomalu scházet nejen nový občánci se svými rodiči, ale i pozvaní hosté. Úderem druhé hodiny zahájil pěvecký sbor žáků při Základní škole ve Vilémově toto slavnostní setkání svým pásmem písniček a básniček vztahující se k tomuto slavnostnímu dni. Následně vystoupil starosta obce pan Hofman, který ve svém projevu jasně specifikoval hodnoty, ale i povinnosti, které přináší narození dítěte nejen pro rodinu, pro obec, ale i pro celou společnost. Poté proběhlo slavnostní předání pamětních listů a dárků, které pro nové občánky připravila obec Račetice. Rádi jsme využili této příležitosti, abychom při tomto slavnostním aktu poděkovali a předali dárek na památku také bývalým zastupitelům, kteří hájili svou obec v minulém volebním období. Žádné vítání občánků se neobejde bez focení a tak ani u nás o toto nepřišli. Každý obdrží také fotografii, aby připomínala tento slavnostní den. Rádi bychom v této tradici pokračovali i v budoucnu, protože životy našich dětí jsou pokračováním životů našich a našich předchůdců.
Nový občánci obce Račetice
Černý Lukáš, Hamáček David, Mašková Tereza, Doležal Josef, Pechurová Natálie, Šíma Filip, Rosenbaumová Natálie, Široký Samuel, Dyk Samuel, Příkopová Elen, Ryšavá Adéla, Ryšavý Vojtěch, Bajerová Vanessa, Tilzová Anna


Více obrázků naleznete ve fotogalerii - Vítání občánků 2011


23. 5. 2011

Račetická divadelní kavárna poprvé ……


Pro zvětšení klikněte na obrázekVe středu 11. května 2011 jsme poprvé otevřeli dveře do „Račetické divadelní kavárny – RADKA“. Sál kulturního domu se přes noc změnil od základu a ihned po vstupu na Vás dýchalo něco nového, co tu ještě nebylo. Krásně vyzdobené stoly s čerstvě upečenými moučníky, kávou a na podiu osvětlené křesla pro hosty. První otázka, která nás napadla, chytne se to nebo to bude propadák? Plni očekávání jsme čekali 19 hodinu. A už kolem půl sedmé se začali trousit první hosté, nervozita vrcholila. S prvním divadelním gongem byl sál našeho račetického kulturního domu docela zaplněn.
Jako prvního umělce z Prahy jsme uvítali známou herečku a komičku paní Uršulu Klukovou, která si k nám na obec přivezla talk-show „V době oběda se nekouří“. A už od prvních chvil, kdy vstoupila na jeviště, se lidé bavili. Vyprávěla své příhody, vtipy a také zážitky, které vyburcovali místní diváky k bujarému smíchu. Celé vystoupení bylo vedeno formou povídání s konferenciérem televizní stanice TV Barrandov. A aby toho nebylo málo, přivezla si tato milá dáma také svého hosta a tím byl muzikálový zpěvák Bohuš Matuš, který zde na našem malém sále, vystřihl několik svých hudebních hitů. Silný hlas, dobrá zábava toť základ úspěchu. V tuto chvíli jsme již věděli, že je vyhráno a že tento druh zábavy tu určitě bude pokračovat. Po krátké přestávce hosté odpovídali na dotazy diváků, kterých opravdu nebylo málo a opět bylo čemu se zasmát. Po zakončení pořadu naši umělci ještě dlouhou dobu podepisovali své fotografie a fotili se s místními diváky, kteří pomalu opouštěli sál a s dobrou náladou směřovali k domovu s otázkou „bude to pokračovat a kdo asi přijede příště?“.
Po tomto skvělém večeru, kdy se lidé bavili, by bylo smutné přestat. A proto naše RADKA – Račetická divadelní kavárna bude pokračovat a to v měsíci říjnu, kdy naše podium navštíví některá z dalších hereckých či hudebních hvězd. Už se těšíme na další umělecký zážitek.
Ještě pár slov, které jsem dostal emailem od organizátora celé akce pana Jiřího Bláhy.
 
Dobrý de den,
Vážený pane Vavříku,
... ještě jednou mockrát děkujeme za skvělé přijetí, a opravdu perfektní atmosféru, diváci byli skvělí... jestli budete chtít, můžu Vám poslat nějaké fotky, co fotil náš fotograf...
Díky, mějte se krásně a všechny u Vás pozdravujte.
Srdečně Jiří Bláha

(o fotografie jsme projevili zájem a až dorazí umístíme je na stránky měsíčníku a obce.


13. 5. 2011

Znovuzískaný majetek obce


Pro zvětšení klikněte na obrázekPo několikaměsíční práci je tu opět další vlaštovka. Přibyla do majetku obce a tím zvýšila celkový kapitál obce zhruba o 400.000,-Kč. Mimo tuto sumu obec získala velmi lukrativní pozemek vedle pískovny o výměře téměř 3 ha. Velmi pravděpodobně využijeme tento pozemek jako součást záměru projektu „Cesta v polích“ například trvalým zalesněním v budoucnu. Tento finanční přínos do majetku obce těší o to více, že již dnes víme, že není posledním historickým majetkem obce. Obec se tak dostává k majetku, který jí historicky vždy patřil, a z kterého bude do budoucna profitovat. Finanční přínos do majetku obce tím opět vylepšil bonitní bilanci, která je k dnešnímu datu ve třídě hodnocení bonity obce v té nejlepší skupině hospodaření obcí a to ve skupině A.

5. 5. 2011

Informace o platnosti objížďkových jízdních řádů AD


Informace o plánované úplné uzavírce silnice č. II/224 v úseku od křižovatky se silnicí č. II/225 ke křižovatce s místní komunikací do místní části Vidolice.
Na základě této mimořádné situace dojde po dobu uzavírky k úpravě jízdních řádů linek 606 Kadaň - Podbořany611 Kadaň - Vilémov - Podbořany objednávaných Ústeckým krajem a linky 520001 Kadaň - Praha provozované dopravcem DPÚK a.s. Vzhledem ke značné finanční náročnosti provozu linek po objízdných trasách, dojde u spojů, které jsou dle údajů od dopravce méně využívány cestujícími z Pětipsů a Račetic, k vynechávání těchto zastávek a tím pádem k minimalizaci nárůstu finančních nákladů. I přes vynechání zastávky v Pětipsech, případně i v Račeticích, bude muset Ústecký kraj uhradit značné náklady spojené s vedením linek po delších trasách a to ve výši cca 157 tis. Kč za celou dobu uzavírky od 30. 4. 2011 do 17. 7. 2011. Dopravní obslužnost v době přepravních špiček zůstane zachována. Objížďkové jízdní řády linek 606 a 611 zasíláme přílohou, objížďkový jízdní řád linky 520001 nemáme k dispozici. Pokud nebude na tuto uzavírku navazovat jiná uzavírka, resp. objížďka, vrátí se ke dni 18. 7. 2011 provoz autobusů do původních tras a časů.

Jízdní řády v pdf ke stažení:


18. 4. 2011

Projekt: Cesta v polích (Živá voda, Živý les, Živá zahrada)


PROJEKT CESTA V POLÍCH SE JIŽ BLÍŽÍ DO FINÁLE
Realizační tým připravující žádost o dotaci má téměř všechny podklady připraveny. Vyjmuli jsme ze ZPF pozemek o výměře 4800m2 a na něm mimo Živé zahrady bude i soubor dětského hřiště, bazén 10x5m, tenisové hřiště a spousta laviček a zákoutí pro příjemné posezení nebo jen tak, k procházkám, nebo projížďkám na kole.
 
Na základě usnesení zastupitelstva se v uplynulém měsíci věnovalo vedení obce přípravě projektu pro využití prostor lesíka a vodní nádrže na bývalé pískovně.
Na základě toho vznikl projekt, který bude plně postoupen jako žádost o
podpoření dotací v rámci dotačního titulu ROP Severozápad. S projektem se
podrobněji můžete seznámit na obecním úřadě.
Projekt s názvem „CESTA V POLÍCH“ je rozdělen na tři etapy:
1)     Živá voda
2)     Živý les
3)     Živá zahrada
 
ŽIVÁ VODA
Etapa představuje kompletní přeměnu betonové vodní nádrže na klasický rybník. Průběžné sezónní doplňování a výměna vody je dohodnuta s Povodím Ohře.
Prvními pracemi bude částečný výlov a vyčištění dna nádrže a oprava asi 12 míst s porušenou izolací. Po té bude z cca 50% břehů odstraněn beton a bude nahrazen jednak zeminou a osetím travou a jednak bude tento prostor vysypán drobným kamenivem. Břehy budou osázeny stromy a keři. V 1/20 nádrže pak bude vysazen rákos, orobinec a budou zde osazena dřevěná mola pro rybolov a pozorování vodního ptactva. Po výlovu nádrže budou odchycené ryby dočasně uchovány v náhradní nádrži a po stavebních úpravách vráceny zpět a doplněny násadou raka říčního v počtu 200ks,kapra v počtu 300ks,karasů v počtu 500ks,línů v počtu 150 ks, cejnů v počtu 500ks,plotic v počtu 200ks a amura v počtu 50ks. Stávající obojživelníci (skokan skřehotavý 40ks, skokan zelený 10ks a ropucha obecná 10ks) budou doplněny násadou mloka a čolka. Současné vodní ptactvo labutě 2ks a kachna divoká 4ks ,bude doplněno o 30 ks divokých kachen a 20ks čírek. Po ukončení projektu bude umožněno veřejnosti nadále koupání ve vyhrazené části, rybolov v režimu „chyť a pusť“, pozorování vodního ptactva, relaxace a projížďky na loďkách. V současnosti je na ploše již zahnízděn jeden pár labutí a dva páry divokých kachen. Současnou zarybněnost předpokládáme jako směs všech druhů ryb v hmotnosti asi 300kg celkem.
Prosíme Vás již nyní o suché pečivo, které použijeme jako krmivo
pro vodní ptactvo.
Pečivo nechte v obecním obchodě.
 
ŽIVÝ LES
Tato etapa projektu představuje kompletní revitalizaci stávajícího lesíka pod nádrží, včetně nápravy dosavadních zásahů do rostlinstva a úpravy ploch, které jsou dnes zamokřeny z důvodů výkopů a navážek. Celý prostor bude dosázen původními dřevina-mi a keři, představujícími původní české rostlinné druhy. V prostoru pak budou vytvořeny podmínky pro život divokého králíka, koroptve a bažanta. Součástí území bude vytvoření jezírka obojživelníků a zařízení pro zahnízdění ptactva- souborem ptačích budek. Areál bude po dobu tří let z části oplocen a bude zde zřízena vyvýšená pozorovatelna. Z objektu strojovny bude zbudováno technické zázemí, sklad a společenská místnost sloužící rovněž jako pozorovatelna a klubová činnost kroužku mladých rybářů a myslivců. Zazvěření bude představovat 10 bažantů a 20 slepic, 5 párů koroptve, 5 samců králíka divokého a 10 samic, 30 ks mloků a čolků, 5 ks užovky. Celý prostor bude osazen informativními tabulemi s informacemi o vyskytující se fauně a flóře.
 
ŽIVÁ ZAHRADA
Živá zahrada vznikne v blízkosti obydlené části obce Račetice a později i přímo v centru obce na ploše, která je vhodná pro tvorbu tohoto záměru. Celá zahrada bude tvořena výhradně z přírodních materiálů – dřevo, kámen apod. Chtěli bychom do tohoto záměru „Živé zahrady“ také zařadit přírodní stavby jako je například „hmyzí hotel“ či „Kyklopova zeď“ a to vše z přírodních materiálů. Na tomto projektu bychom chtěli ukázat, že není krásné zahradní prostředí, které je tvořeno uměle s betonovými prvky, ale zejména to, že umožníme přírodě její vlastní tvorbu. Hlavním cílem této etapy je vytvořit kus čisté přírody přímo v centru obce, aby sloužila obyvatelům jako klidová a relaxační zóna už tak v uspěchané době, kdy nás obklopuje ze všech stran stres. Také fakt, že na vzniku a samotné tvorbě klidové zóny by se podíleli samotní občané Račetic, je velmi motivující.
Výsadba různých druhů dřevin a keřů vhodných vzhledem k lokalitě
Tvorba přirozených či uzpůsobených úkrytů pro nejrůznější živočichy – vhodné pro hmyz, ptáky a hlodavce
Tvorba divokého koutku – plazivé a popínavé keře, tlející strom
Tvorba „Kyklopovy zídky“ – přírodní kámen, skalkové rostliny – vhodné pro život plazů a ještěrek
Tvorba hmyzího hotelu – přírodní materiály – vhodné pro veškeré druhy hmyzu
Instalace informačních tabulek u jednotlivých přírodnin s popisem a instalace informačních tabulek s označením oblasti výsadby a možnostmi ochrany zde žijících živočichů – malá naučná stezka (využití MŠ, ZŠ). Přírodní posezení pro odpočinek výhradně z přírodních materiálů.
 
Celý prostor „Živé zahrady“ bude protkán cestičkami z různých přírodních materiálů různé velikosti kamení, písku apod.
 
Na přípravě dotační dokumentace spolupracovali zastupitelé:
Jiří Vavřík, Vlastislav Hofman, Ing. Miloš Ježek
 
Fotogalerie:
Kliknutím zvětšíte náhledKliknutím zvětšíte náhledKliknutím zvětšíte náhledKliknutím zvětšíte náhledKliknutím zvětšíte náhledKliknutím zvětšíte náhledKliknutím zvětšíte náhledKliknutím zvětšíte náhledKliknutím zvětšíte náhledKliknutím zvětšíte náhledKliknutím zvětšíte náhledKliknutím zvětšíte náhledKliknutím zvětšíte náhledKliknutím zvětšíte náhled

 


7. 4. 2011

Stránka