Informace e-mailem

Novinky e-mailem

Naše projekty realizujeme s podporou

IROP

MMR

VYUŽÍVÁME PODPOR ÚSTECKÉHO KRAJE

Ústecký kraj

Partneři:

Místní akční skupina - MAS Vladař

Kobra Údlice

Czec POINT

Zelená obec, jsme zapojeni do Rema Systému, likvidace elektroodpadu

Svátek

Aktuální počasí

Počasí dnes:

6. 7. 2020

oblacnosde

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky, na východě zpočátku až skoro jasno a odpoledne ojediněle bouřky. Denní teploty 21 až 25°C, na východě 24 až 28°C. Noční teploty 14 až 10°C.

Jízdní řády - IDOS

Navigace

Obsah

Stávková pohotovost Obce

Na této stránce najdete aktuální sdělení a události v obci Račetice a okolí. Aktulity sledujte také na facebookové skupině: https://www.facebook.com/groups/66346060887/

Stránka

Račetice v Deníku Chomutovska


O Račeticích se psalo v Deníku Chomutovska

Článek ke stažení ZDE Dokument ve formátu pdf


19. 8. 2011

1. ročník rybářské soutěže pro děti do 15 let v lovu ryb


Rybářská soutěž 2011Dne 14. srpna 2011 proběhl první ročník rybářské soutěže pro děti do 15 let v lovu ryb. V tento den se na vodní nádrži „pískovna“ sešlo 10 účastníků, kteří zápolili v lovu ryb. Nálada byla dobrá, počasí přálo a chuť ulovit rybu byla obrovská.
 
Výsledková listina
1.     místo           Patrik Špulák                      (21 ks)
2.     místo           František Sperk                  (5 ks)
3.     místo           Pavel Mašek                       (6 ks)
4.     místo           Adéla a Jiří Vavříkovi        (4 + 4 ks)
5.     místo           Filip a Lukáš Pavlíčkovi    (3+ 3 ks)
6.     místo           Lukáš Sperk                        (1 ks)
7.     místo           Patrik Kirchmayr
8.     místo           Roman Babulík
 
Cena za nejdelší rybu       František Sperk      (Kapr 51 cm)
Cena za nejtěžší rybu       František Sperk      (2,70 kg)
Největší počet ryb             Patrik Špulák          (21 ks)
 
Celou soutěž pořádala obec Račetice ve spolupráci s partnery obce. Děkujeme všem partnerům za spolupráci při realizaci takovýchto akcí.
 

Partneři akce:
Ústecký krajDelta pekárnyŽatecký pivovarElektro Míchal

17. 8. 2011

Poslední .... nejdůležitější dokumenty k dotaci kotelny


Právě jsme obdrželi poslední, ale za to nejdůležitější dokumenty k dotaci na kotelnu. Jedná o stanovisko Karajského úřadu Ústí nad Labem a stanovisko České inspekce Životního prostředí.
 

5. 8. 2011

Zumba bude až v září


Další lekce zumby bude opět až 5.9.2011 od 18:00Pro zvětšení klikněte na obrázek


4. 8. 2011

Dobrovolná brigáda na čištění pískovny


DNE 6.8.2011 se koná dobrovolná brigáda na čištění pískovny a likvidaci náletů a křovin přilehlých prostor lesíka.
 
Vezměte si sebou pracovní rukavice, pilky na dřevo, hrábě a pracovní oděv.
Pokud vezmete vlastní křovinořezy a motorové pily a kosy zajistíme Vám benzín.
 
Sraz ráno v 9,00 na pískovně
Zájemcům o povolenku se budou hodiny příbuzných započítávat do celkového součtu.
Prosím Vás všechny, kteří podporujete rozvoj a projekty obce, přijďte nám pomoc.
 
Vlastislav Hofman
starosta

1. 8. 2011

Neplatné usnesení ZO ze dne 30.6.2011


Vážení spoluobčané, přijměte mou omluvu, ale zastupitelstvo obce konané dne 30.6.2011 musí být opakovaně svoláno na den 20.7.2011.

Program ZO zde ke stažení Dokument ve formátu pdf - Adobe Reader

Důvodem nového jednání OZ je skutečnost, že mandát zastupitelů, kteří rezignovali, skutečně zanikl až ve 24.00 hod a já jsem situaci vyhodnotil tak, že zaniká časem podané rezignace, tedy u všech odstupujících - před zahájením jednání.

Proto po jednání s Krajským úřadem a Ministerstvem vnitra konstatuji, že usnesení přijaté ZO dne 30.6.2011, nemělo právní podklad v usnášeníschopnosti a proto nevzniklo.

Vlastislav Hofman, starosta obce Račetice
 


13. 7. 2011

Prodloužení termínu uzavírky silnice na Pětipsy


Spol. HERKUL a.s. realizuje stavbu rekonstrukce silnice II/224 v úseku od křížení se silnicí II/225 za Roklí na Pětipsy - po Vidolice. V souvislosti se stavbou je část silnice uzavřena a objízdná trasa vede přes Libědice na Račetice a zpět do Pětipsů, Vidolic.
 
Termín uzavírky byl do 17.7.2011. Jelikož se však zkomplikovaly práce na únosnosti zemního tělesa komunikace (nevycházejí zátěžové zkoušky pláně) je třeba hledat nové postupy práce a s tím se prodlužuje doba realizace akce.
 
Spol. HERKUL a.s. proto požádala o prodloužení termínu uzavírky a současně objížďky a to do 30.9.2011.


11. 7. 2011

Reakce na odstoupení zastupitel​ů obce


Obecní znak RačeticVážení spoluobčané,
obracíme se na Vás s prohlášením k vzniklé situaci po rezignaci 4 dosavadních zastupitelů obce.
Ano, dne 30. června 2011 obdržel starosta rezignaci 4 zastupitelů před zahájením zastupitelstva obce a poté jste jistě ve svých poštovních schránkách objevili dopis, ve kterém se Vám snaží tento svůj krok vysvětlit. A proto dovolte, abychom i my stávající zastupitelé, se k této situaci vyjádřili.
Již před volbami jsme si jasně stanovili cesty, po kterých bychom se rádi vydali (volební program) a myslíme si, že mnoho lidí z obce se s tímto naším programem ztotožnilo, neboť naše SNK – Perspektiva pro budoucnost získala ve volbách 5 mandátů. A od této doby se pouze snažíme tento náš program postupně naplňovat. Nemáme v úmyslu zde vyčíslovat hodiny strávené nad připravováním projektů či dotačních programů, ale stojí zde za zmínku, že veškeré projekty byly připravovány pouze jednou skupinou zastupitelů a to pouze naší. Ano, nesmíme opomenout jednu žádost o projekt, kterou vytvořili odstupující zastupitelé. Veškerá rozhodnutí, které zde na obci padnou, jsou rozhodnutími, které vedou ku prospěchu a zvelebování obce, ať se to někomu líbí či nelíbí. Myslíme si, že od komunálních voleb na podzim 2010 se toho v obci událo mnoho (obecní obchod, račetický měsíčník, nově získaný majetek obce, znak a vlajka obce, kulturní akce, vznik zájmových sdružení, další a další). U většiny to byla práce pouze jedné skupiny zastupitelů a nyní máme býti na pranýři? Z jakého důvodu­? Že se snažíme plnit to, co jsme Vám, našim voličům slíbili. 
Rádi bychom se v krátkosti vrátili ještě k zmiňovanému prohlášení odstupujících zastupitelů.
Již volby jasně ukázaly, že většina obyvatel obce se ztotožnila s naším programem a proto jsme začali již od prvopočátku našeho mandátu směrovat cestu, po které by se naše obec měla ubírat. Veškeré naše snahy o navázání spolupráce vedly pouze k tomu, že jsme byli osočováni a uráženi na internetových stránkách. Nikdy nebyla odpírána možnost zastupitelům se podílet na tvorbě jakýchkoli projektů, do kterých se naše obec zapojila. Žádný ze zastupitelů, kteří podali rezignaci, nepřišel s návrhem, zpracovaným projektem (kromě zpracované žádosti na dětské hřiště pro ČEZ), či vizí co by bylo dobré udělat.
V prohlášení odstupujících zastupitelů je chybně uváděno, že panu Ing. Ryšavému nebyly poskytnuty dokumenty. Je zajímavé, že sám starosta panu Ing. Ryšavému dne 23. 5. 2011 v 08.10 hodin poskytl dokumenty, které žádal, oproti podpisu.
Věříme, že Vy naši spoluobčané, kteří jste nám jasně u podzimních komunálních voleb dali najevo svůj postoj, že si uděláte vlastní názor na vzniklou situaci. Věřte, že veškeré kroky, které jsme zde na obci udělali, jsme udělali dle svého nejlepšího vědomí a svědomí a vždy s přesvědčením, že se jedná o dobrou věc. A vždy po rozhovorech s většinou z Vás, jsme se jen utvrdili v tom, že to co děláme, děláme dobře. Pokaždé nám to dodalo energii do další práce. Ještě dlouho bychom zde mohli uvádět důkazy a obhajovat se z nepravd, které byly vyřčeny, ale věříme, že Vy občané Račetic máte jasno tak jako my.
A proto také říkáme, že se v tuto dobu nezbavujeme zodpovědnosti a pokračujeme dál v cestě a v plnění našeho programu.
S přáním krásného léta
 
Vlastislav Hofman – starosta obce Račetice
Jiří Vavřík – místostarosta obce Račetice
Dana Tomanová – zastupitel obce Račetice
Jiří Smejkal – zastupitel obce Račetice 
Filip Pavlíček – zastupitel obce Račetice

7. 7. 2011

Symboly obce Račetice


Pro zvětšení klikněte na obrázekVe středu 29. 06. 2011 převzal starosta obce pan Vlastislav Hofman z rukou paní Miroslavy Němcové - předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, při oficiálním a slavnostním aktu, symboly naší obce. Jedná se o již známý znak a vlajku, o kterých jsme psali již několikrát, a které jsou k vidění na našem obecním úřadě.

Tímto je užívání vlajky a znaku nezvratné a právně podložené.

Pro zvětšení klikněte na obrázekPro zvětšení klikněte na obrázekPro zvětšení klikněte na obrázek


6. 7. 2011

Výběrové řízení na post manažera


Svazek obcí Doupovské hory vyhlašuje výběrové řízení na post manažera.

Název pozice: Manažer Svazku obcí Doupovské Hory
Místo výkonu práce: Husova 153, 364 55 Valeč (kancelář), území Svazku obcí Doupovské Hory
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Délka pracovního poměru: Na dobu určitou od 1.7.2011 do 31.12.2011 s předpokladem prodloužení smlouvy
Typ smluvního vztahu: Pracovní smlouva
Datum nástupu: 1.7.2011, příp. dle dohody
Náplň práce: Management a monitoring stávajících, aktivní příprava nových dotačních projektů. Úzký kontakt se zástupci a obyvateli členských obcí, aplikace principů komunitní práce. Medializace a propagace území – koordinace vytvoření a správa obsahu webových stránek Svazku obcí Doupovské Hory. Na činnost manažera byl přiznán příspěvek z prostředků rozpočtu Karlovarského kraje – odboru regionálního rozvoje, proto je manažer povinen účastnit se metodických setkání pořádaných krajem a řídit se příslušnými pravidly pro hodnocení a poskytování příspěvků z rozpočtu Karlovarského kraje.

Lhůta pro podání přihlášky: do pondělí 27.6.2011 do 16:00 hodin, vždy rozhoduje datum doručení do podatelny MÚ Žlutice (nikoli datum podání na poštu)

Způsob podání přihlášky: osobně v podatelně Městského úřadu Žlutice nebo poštou na adresu: Městský úřad Žlutice, Velké náměstí 144, 364 52. Obálku označte textem: Výběrové řízení na místo manažera SODH
 


22. 6. 2011

Stránka