Informace e-mailem

Novinky e-mailem

Naše projekty realizujeme s podporou

IROP

MMR

VYUŽÍVÁME PODPOR ÚSTECKÉHO KRAJE

Ústecký kraj

Partneři:

Místní akční skupina - MAS Vladař

Kobra Údlice

Czec POINT

Zelená obec, jsme zapojeni do Rema Systému, likvidace elektroodpadu

Svátek

Svátek má Filip

Aktuální počasí

Počasí dnes:

26. 5. 2020

oblacnosde

Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky. Denní teploty 13 až 17°C. Noční teploty 10 až 6°C.

Jízdní řády - IDOS

Navigace

Obsah

Na této stránce najdete aktuální sdělení a události v obci Račetice a okolí. Aktulity sledujte také na facebookové skupině: https://www.facebook.com/groups/66346060887/

Stránka

Oznámení o přerušení dodávky el. energie


V Račeticích bude dne 25.11.2011 v době od 8:30 do 15 hod. přerušena dodávka el. energie v lokalitě "nová zástavba"


18. 11. 2011

Račetice přivítaly opět pražské herce


Jana Švanová, Pavel Trávníček, Libor PetrůVe středu 12. října 2011 se opět otevřely dveře „RAČKY“ neboli račetické divadelní kavárny, která tentokrát přivítala dva pražské herce a to Janu Švandovou a nezapomenutelného prince Pavla Trávníčka. Celým večerem provázel známý imitátor a zpěvák Libor Petrů.
Po prvních minutách bylo jasné, že se všichni budou velmi dobře bavit. Oba herci se vrhli do vyprávění svých hereckých osudů, které vždy operlili nějakou humornou historkou. A věřte, že oba těch historek měli mnoho a diváci vždy reagovali bujarým smíchem a potleskem. Celé vyprávění bylo doprovázeno písněmi Libora Petrů, který je známý převážně jako imitátor slavných. Z jeho úst jsme slyšeli přední české a slovenské zpěváky 80 let jako například Nagiho, Zicha, Nedvěda či Žbirku. Ale musím uvést, že nejlépe imituje našeho předního českého komika Luďka Sobotu, při tomto vystoupení sklidil ohromný aplaus od diváků. Samozřejmě došlo i na dotazy diváků, na které umělci odpověděli a vždy přidali nějakou tu další historku.
Myslím si, že se tento večer opět vydařil. Všichni diváci odcházeli dobře naladěni a hlavně se celý večer dobře bavili. Už nyní připravujeme další „RAČKU“,  která s bude konat v měsíci únoru. Snad už konečně k nám dorazí i Václav Vydra s Janou Paulovou. Uvidíme a necháme se překvapit.
Na úplný závěr bych rád podotknul, že je potřeba pořádat takovéto kulturní akce, u kterých lidé zapomenou na své běžné problémy a alespoň na chvilku se dostanou do jiné reality. Také bych rád poděkoval všem, kteří se na těchto aktivitách podílejí. Jen tak dál….
 

13. 10. 2011

Račetice lákají na ptačí dům, hmyzí hotel a umělý ostrov


Tak zní nadpis článku v Chomutovském deníku, který vám přinášíme i na našich stránkách: Článek ke stažení ZDE

Pro zvětšení klikněte na obrázekProstor bývalé pískovny se mění na přírodní ZOO. Využijí ho místní i obyvatelé měst

Račetice V Račeticích se pustili do naplňování smělého plánu vybudování přírodní relaxační zóny. A ne ledajaké. Na vodní nádrži v prostoru bývalé pískovny už nyní pluje umělý ostrov, kde mohou divoké kachny v klidu vyvádět na svět mladé a v přilehlém lesíku zve ptačí dům a hmyzí hotel živočichy, aby se v nich zabydleli. Další proměny mají teprve přijít.

Projekt nese název Cesta v polích a zahrnuje tři etapy: Živá voda, Živý les a Živá zahrada.

Velmi přírodní ZOO

Pro zvětšení klikněte na obrázek„Děti z vesnice i rodiny, které přijedou z města, si tam odpočinou, projdou se a podívají se zblízka na život v přírodě,“ nastínil místostarosta Jiří Vavřík, co je hlavní myšlenkou. „Bude to taková velmi přírodní zoologická zahrada, protože tam ve finále vysadíme také bažanty, zajíce, koroptve a živočichy,“ dodal Vavřík.

Etapa, věnovaná vodě, zahrnuje přeměnu vodní betonové nádrže „pískovna“ na klasický rybník. Průběžné sezónní doplňování a výměnu vody zajistí podnik Povodí Ohře.

Pomoc ze Všehrd

Projekt je příliš ambiciózní a rozpočet malé obce by na něj nestačil. Protože je tedy závislá na dotacích, které ještě nemá přiklepnuté, pomáhá si zatím svépomocí. Na práci tam dojíždějí odsouzenci ze Všehrd, kteří už odvedli kus práce. „Vyčistili nádrž, opravili a osázeli betonové břehy dřevěnými kládami a vytvořili plující ostrov,“ chválí místostarosta postup prací.

Pro zvětšení klikněte na obrázekV budoucnu do vody vysadí raky, kapry, cejny a další ryby, které si rybáři budou moct zalovit stylem chyť a pusť. Lidé se budou mít možnost se ve vyhrazené části vykoupat, půjčit si rybářské náčiní, projet se na loďkách nebo si půjčit kolo.

Les ožije zvěří

Část s názvem Živý les zahrnuje kompletní obnovu přilehlého lesíku. Pracovní skupina odsouzenců ho vyčistila od náletů, upravila terén a ze dřeva a bez použití jediného hřebíku postavila pohádkově vyhlížející ptačí dům, hmyzí hotel a navršila kamennou mohylu. Úkryt v ní najdou ještěrky. Lesík bude dosázený původním dřevinami a keři.

Pro zvětšení klikněte na obrázekV blízké budoucnosti přibudou ptačí budky, jezírko obojživelníků a vyvýšená pozorovatelna. Les ožije desítkami bažantů, koroptví, králíka divokého, mloky, čolky a užovkami.

Zahrada v centru

Podstatou třetí části projektu je založení „živé zahrady“ přímo v srdci Račetic, na jejímž vzniku se mohou podílet místní. Hlavním cílem je vytvořit kus čisté přírody, aby sloužila obyvatelům jako klidová a relaxační zóna. Tvořena bude výhradně z přírodního materiálu a i tam by měl vzniknout hmyzí hotel a Kyklopova zídka porostlá skalkovými rostlinami, kde najdou zázemí plazi a ještěrky. Samozřejmostí bude posezení.

Tvořit bude příroda

Pro zvětšení klikněte na obrázek„Na tomto projektu bychom chtěli ukázat, že není krásné zahradní prostředí, které je tvořeno uměle s betonovými prvky, ale zejména to, že umožníme přírodě její vlastní tvorbu,“ píše vedení obce v projektu.

Projekt je předběžný spočítaný na čtyři a půl miliónu korun. Obec ho chce naplnit za pomoci dotací, o které žádá prostřednictvím Státního fondu životního prostředí. Pro příští rok počítá opět i s pomocnou rukou od všehrdské věznice.

Zdroj: Chomutovský deník, autor: MIRKA ŠEBESTOVÁ


4. 10. 2011

Den otevřených dveří


Pro zvětšení klikněte na obrázekv pátek 14.10.2011 od 15.30 hod

Srdečně zveme račetické občany na prohlídku Mateřské školy Račetice a její školní zahrady, která prošla částečnou rekonstrukcí.

PROGRAM:
- prohlídka školky a zahrady
- soutěže pro děti
- výtvarná dílna
- poslední podzimní opékání vuřtů

NA VAŠI NÁVŠTĚVU SE TĚŠÍME!!!
Při akci za své děti zodpovídají rodiče.

3. 10. 2011

Změna otevírací doby místní knihovny


Od 26.9.2011 bude knihovna otevřena každé pondělí, vždy od 17:00 do 18:00


20. 9. 2011

Formuláře a žádosti na webu


Pro pohodlnější vyřizování některých úkonů jsme na webu vytvořili novou sekci pod Obecním úřadem: Formuláře a žádosti ke stažení, kde si můžete vybraný formulář stáhnout do počítače, v klidu domova si jej vyplnit, vytisknout a odeslat nebo přinést na obecní úřad.

Formuláře budou postupně přibývat podle zájmu občanů


19. 9. 2011

Druhé setkání Nových Třebčicích


Pro zvětšení klikněte na obrázekSrdečně zveme všechny, kteří mají něco společného (bydliště, bývalé bydliště, čas zde příjemně prožitý atd.…) s Novými Třebčicemi.
Setkání se bude konat od 15 hod, dne 24.9. 2011 na návsi v Nových Třebčicích.
V tuto dobu bude také požehnáno sousoší sv. Václava.
Hudba a občerstvení zajištěno.
Přijďte se pobavit, zazpívat si a zavzpomínat.
 
Bližší informace na tel.: 728 146 527

14. 9. 2011

Opět jsme se vypravili do zábavného parku


Tak jako v loňském roce naše obec pořádala celodenní výlet do zábavného parku Plohn, který se nachází zhruba asi 120 kilometrů od Račetic v sousedním Německu.
Poslední prázdninovou sobotu jsme se všichni, kteří se rozhodli strávit den na atrakcích, sešli již v 8 hodin ráno na návsi a společně čekali na autobus. Bohužel čekání bylo delší, než jsme očekávali. Řidič autobusu měl zpoždění a to z důvodu dopravních uzavírek v našem okolí. I přes asi hodinové zpoždění a cestu, která je vždy náročná jsme dorazili bez újmy k zábavnému parku. Dle prvního pohledu na parkoviště jsme usoudili, že návštěvníků zde mnoho není a naše domněnka byla správná. Pro nás jen dobře. Veškeré atrakce jsme mohli navštěvovat bez čekání a několikrát za sebou do uspokojení svého chtíče. Dalo by se říci, že park patřil račetickým. Všichni jsme prošli celým parkem a vyzkoušeli vždy několikrát zmíněné atrakce, kterých tu je opravdu dost. Jsou zde atrakce nejen pro děti, ale i pro nás dospělé. Bylo vidět, že i dospělí se na tento den vrátili do dětských let a dováděli až do úmoru. Když jsme se kolem půl sedmé sešli u autobusu, viděl jsem, jak jsou všichni utahaní, ale v dobré náladě. Při zpáteční cestě všichni odpočívali a bylo také slyšet, jak si navzájem vyprávějí zážitky z tohoto opravdu skvělého výletu. Do Račetic jsme dorazili chvilku po deváté hodině.
Věřím, že i příští rok budeme moci takovýto výlet zajistit, protože se zde bavili nejen děti, ale také i my dospělý.
Na závěr bych rád poděkoval hlavním partnerům obce Račetice a této akce a to Ústeckému kraji a Severočeským dolům, a.s.

30. 8. 2011

Výsledky 2.ročníku v nohejbale


Pro zvětšení klikněte na obrázekV sobotu 21. srpna 2011 se uskutečnil 2. ročník turnaje v nohejbale o putovní pohár starosty obce Račetice.
 
Turnaje se účastnilo 8 dvoučlenných družstev.
 
Celou akci pořádala obec Račetice ve spolupráci s občanským sdružením Živé Račetice.
 
Výsledková listina
1. místo Mlátičky
2. místo Cyklisti
3. místo Team 1
4. - 5. místo Opozdilci, Team 2
6. místo Team 3
7. místo Borci
8. místo Starci
 
 
Partneři akce:
Ústecký krajDelta pekárnyŽatecký pivovarElektro Míchal

24. 8. 2011

Račetice v Deníku Chomutovska


O Račeticích se psalo v Deníku Chomutovska

Článek ke stažení ZDE Dokument ve formátu pdf


19. 8. 2011

Stránka